Częstochowski ZAZ rośnie w siłę!

Zakład Aktywności Zawodowej „Yava” w Częstochowie oddaje do użytku nowe pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych. Ich łączna powierzchnia to blisko 200 m2.
Pomieszczenia te będą wygodniejszymi i bardziej przestronnymi miejscami pracy dla podopiecznych zakładu. W środę, 28 sierpnia zakład zorganizował spotkanie w nowej siedzibie przy al. Pokoju 16.

Cieszymy się niezmiernie, ponieważ zapotrzebowanie na miejsca pracy jest ogromne, a w dotychczasowym miejscu było bardzo ciasno. Dla osób poruszających się na wózku zakupiliśmy rampę z podjazdem. Na razie mamy wykonane podjazdy z kostki brukowej, wykonaliśmy też wszelkie zabezpieczenia dla osób niedowidzących. Mamy też przygotowane stanowiska pracy dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową – mówiła Joanna Tekiela, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej „Yava” w Częstochowie.

ZAZ „Yava” działa od 2016 r. i jest jedynym w Częstochowie Zakładem Aktywności Zawodowej. Zatrudnia osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

Zakłady narzucają zatrudnienie na poziomie 70%, jeśli chodzi o osoby z I, znacznym stopniem niepełnosprawności i 30% z II, umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Mamy obecnie 75 osób przygotowanych i oczekujących na zatrudnienie – dodała kierownik.

Zakład „Yava” zatrudnia osoby w różnych działach m.in. szwalniczym, rękodzielniczym, przy produkcji artykułów reklamowych i gadżetów z nadrukiem. Daje też zatrudnienie przy konfekcjonowaniu oraz sprzątaniu.

OPUBLIKOWANE PRZEZ BNO

Źródło: czestochowskie24.pl

Galeria zdjęć